Moteur brushless Ammo 28-45-3600KV Great Planes GPMG5220
Moteur brushless Ammo 28-45-3600KV Great Planes GPMG5220 moteur In-runner
GPMG5220
Description :
Caractéristiques techniques :
Motor Diameter: 1.1" (28mm)
Motor Length: 1.77" (45mm)
Shaft Diameter: .126" (3.2mm)
Shaft Length: .591" (15mm)
kV Rating: 3600 rpm/V
Weight: 4.6oz (133g)
Input Voltage: 7.4-14.8V
Max. Constant Current: 40A
Max. Surge Current: 70A
Max. Constant Watts: 592W
No Load Current: 2.3A